Sfungjer Trupi Loufah

  Category:

  Description

  Sfungjer Trupi Loufah
  Loofah është një bimë, frutat e të cilës pasi thahen përdoren për prodhimin e sfungjerit, i cili ka jo vetëm veti pastruese por dhe stimulon qarkullimin e gjakut duke rritur shumë përthithjen e ushqyesje nga lëkura .

  Fibrat e ashpra, të rrumbullakosura, që përbëjnë një sfungjer loofah, janë perfekte për pastrimin e lëkurës tuaj pa e dëmtuar atë. Përfshini sfungjerin në rutinën tuaj të kujdesit natyral të lëkurës për të krijuar lëkurë më të freskët, të butë dhe më të re.

  Efektet e sfungjerit Loofah në lëkurë:

  -Heq sebumin dhe papastërtitë që i bllokojnë poret tuaja, duke stabilizuar në këtë mënyrë poret e lëkurës
  -Ndihmon në reduktimin e akneve duke pastruar mirë zonën problematike të akneve në trup.
  -Heq qelizat e vdekura të lëkurës, të cilat mund të bëjnë lëkurën tuaj të duket e thatë , duke theksuar rrudhat
  -Ndihmon lëkurën që të absorbojë produkte të tjera të kujdesit të lëkurës më shpejt dhe më plotësisht për shkak të hapjes së poreve dhe largimit të agjentëve ndotës prej saj .
  – Nëse hidhni disa pika nga vaji i rrushit, bajames, lavandrës, mentes etj, mbi fibrat e sfungjerit dhe masazhoni për 10-15 min zonën e strijave do të shihni një efekt mjaftë të dukshëm në eleminimin e tyre.
  Lageni sfungjerin me ujë dhe hidhni në të shampon e trupit ose sapunin e trupit , dhe masazhoni lëkurën tuaj me lëvizje të vogla rrethore. (Presioni i butë është i mjaftueshëm për të pastruar qelizat e vdekura të lëkurës).

  Pas përdorimit shpërlajeni sfungjerin Laufah me ujë të pastër , shtrydheni atë sa më shumë të jetë e mundur dhe vareni që të thahet jashtë banjos. (Perdoret vetem per trupin jo ne fytyre.)

  Sekretet e Natyrës
  Shendeti dhe Bukuria Juaj Nen Perkedheline e Natyres…

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Be the first to review “Sfungjer Trupi Loufah”

  Your email address will not be published. Required fields are marked *

  ten − nine =