post

Fields of Greens

Fields of Greens
Vuani nga diabeti?? Apo jeni konsumues të rregullt të Fast Food dhe rrjedhimisht keni mungesë të shumë vitaminave, mineraleve… atëherë Fields of Greens është zgjidhja më e mirë që mund të bëni.

Fields of Greens i mundëson organizmit tuaj vitaminat, mineralet, proteinat, aminoacidet, enzimat, antioksidantet dhe klorofilin të cilat i mungojnë organizmit tuaj nga mosushqyerja shëndetshëm por që mungesa e tyre në organizëm bëhet shkaktarë i shumë probleme shëndetësore.… Lexo vazhdimin

post

Ghassoul

Argjila Ghassoul – Larës Natyral

Argjila Ghassoul nga MAROKU e quajtur ”Toka që lan”

Ajo është përdorur si një shampo ose sapun shumë i butë për shkak të aftësisë së saj të jashtëzakonshme për të thithur papastërtitë dhe yndyrën.

Argjila Ghassoul është një baltë minerale me origjinë vullkanike, e përbërë kryesisht nga magnezi dhe minerale të tjera , që mundësojnë kujdes të shkëlqyer të lëkurës dhe flokëve .… Lexo vazhdimin

post

Cacao Butter

Cacao Butter

Cacao Butter ose gjalpi i Kakaos ka rëndësi shumë të veçantë në fushën e kozmetikës , por jo vetëm . Ai konsumohet gjithashtu …

Përfitimet nga Cacao Butter

Ndihmon në reduktimin e problemit të rënies së flokëve .

Ushqen fytyrën maksimalishtë dhe është i përshtatshëm edhe për fytyra të ndjeshme .

Trajton probleme të ndryshme të lëkurës si: Ekzema, psoriazis dhe inflamacione të tjera .… Lexo vazhdimin

post

Forever Aloe Vera Gel

Forever Aloe Vera Gel

Produkti i parë që ka marrë çertifikatë International Aloe Science Council për pastërti .

Xheli i Aloes ndihmon sistemin tuaj tretës gjithashtu dhe absorbimin e ushqyesve që ju merrni .
Forever Aloe Vera Gel ndihmon në largimin e plotë të toksinave nga trupi, forcon imunitetin, plotëson mangësitë ushqimore dhe përmison qarkullimin e gjakut .
Ndihmon kundër ulçerës, gastritit, diabetit etj.… Lexo vazhdimin

post

Forever Bright Toothgel

Pastë dhëmbësh e mrekullueshme për të gjithë moshat (për fëmijët , vegjetarianët ,  të rriturit …) .

Me Forever Bright Toothgel dhëmbët do të jenë jo vetëm të pastruar por edhe të mjekuar .

Kjo formulë pa flour kombinon Aloe Veran , propolisin e bletës dhe menten për të zbardhur dhëmbët në mënyrë Natyrale .

I përfshirë në këtë formulë është propolisi i bletës , i cili përdoret për të mbrojtur kosheren e bletës , dhe ka treguar në disa studime dentare që ka një kontribut të rëndësishëm në shëndetin e gojës .… Lexo vazhdimin