post

S’keni me nevoje per trajtim estetik pasi Dermorolleri e sjell trajtimin ne shtepine tuaj…

#Dermoroller tek Sekretet e Natyres, specifike per zonen poshte syve, fytyren dhe strijat…

Cfare i ben Dermorolleri lekures tuaj???

Stimulon prodhimin e kolagjenit dhe elastines

Redukton:
– Rrudhat
– Shenjat e akneve
– Njollat e shkaktuar nga dielli
– Poret e hapura
– Strijat…

Perdorimi:

Pasi e keni lare fytyren ose zonen ku do te aplikoni derorollerin aplikojeni ate duke bere levizje paralele para-mbrapa per rreth 5-minuta, me pas aplikoni Kolagjen, vitamine E ose dhe ndonje vaj vegjetal si vaj  shege, rrushi, argani atj…

Ps: dermorolleri eshte vetem per perdorim vetiak, mos e ndani ate me askend dhe kijeni parasysh ta dezinfektoni para dhe pas perdorimit…

Sekretet e Natyres…

Shendeti dhe Bukuria Juaj Nen Perkedheline e Natyres

Lexo vazhdimin
post

Seti Ideal Për trajtimin e Zonave të thata  Problematike të lëkurës, themrave, kallove etj…

Seti Ideal Për trajtimin e Zonave të thata  Problematike të lëkurës, themrave, kallove etj…

Guri Natyral nga llava vullkanike për trajtimin e kallove, gjynjëve, bërrylave dhe këmbëve të thata.

Aplikimi: lani me ujë të ngrohtë zonën problematike, ose mbajini këmbët në një enë me ujë të ngrohtë për 10 min, më pas lageni me ujë gurin dhe fërkoni themrat, ose kudo që të jetë zona me kallo në mënyrë të përsëritur për rreth 5 min.… Lexo vazhdimin

post

Kolagjen Vegjetal-multiushqyesi që sduhet ti mungojë asnjë llojë lëkure

Kolagjen Vegjetal tek #SekreteteNatyres

Edhe pse nuk mund ta ndalojmë procesin e plakjes, mund të përmirësojmë pamjen e lëkurës tonë. Kolagjenit është një proteinë e domosdoshme që ndihmon që lëkura të qëndrojë e butë, elastike dhe e përsosur.

Kolagjeni është thelbësor për shëndetin dhe pamjen e lëkurës tuaj, por kjo proteinë është gjithashtu e nevojshme në ngadalësimin e shfaqjes së shenjave tipike të plakjes.… Lexo vazhdimin

post

Mjaltë 100% Organik

Mjaltë 100% Organik

Sjellim për ju nektarin e bimëve medicinale nga lartësitë e Maleve të Konispolit.

Mjalti , ky produkt mahnitës që njihet që në lashtësi për kurimin e shumë sëmundjeve …

Ndër to mund të përmendim kurimin e problemeve shëndetësore të mëposhtme , ( por jo vetëm )

1. Ngrenia e rregullt e mjaltit ndihmon ne perforcimin e te mbajturit mend si dhe forcon trupin fizikisht.… Lexo vazhdimin

post

Toniku për një lëkurë më të kuruar dhe më të bukur se kurrë”WitchHazel”

Risi tek  #Sekretet e Natyrës

Toniku WitchHazel një tonik I mbushur plotë vlera kurative për lëkurën tuaj <3

Kur bëhet fjalë për kujdesin natyral të lëkurës, WitchHazel është ndër të parat në list, të cilën amerikanët e përdorin gjerësisht në luftimin e ënjtjeve, plagëve dhe infeksioneve.

Bima e WitchHazel është me origjinë nga  Amerika e  Veriut dhe  një pjesë e  Azisë e cila  është përdorur për shekuj për vetitë  qetësuese dhe kuruese për lëkurën.… Lexo vazhdimin