post

Vetitë shëndetësore të Vajit të Susamit , Ph Eriona Xhaferaj

Ja pse eshte kaq i perfolur Vaji i Susamit vitet e fundit …
Na flet farmaciste Eriona Xhaferaj per benefitet dhe vlerat qe Vaji i Susamit ka per organizmin dhe shendetin tone.

 

Lexo vazhdimin
post

Rendesia e Vajrave Bimore per Shendetin dhe Cilesia e Tyre !!!

VAJRAT BIMORE ­ MJEKЁSIA E SЁ ARDHMES
Vajrat bimore janë të shumte. Pothuajse nga shumica e bimëve përftohen vajra esencialë në sajë të teknologjisë më të fundit. Vajrat bimore (100 % bio,100 % te paster te standartit me te larte ) që mund t’i gjeni tek ne #SekreteteNatyres janë:
1. Vaji i farave te sheges.
2.Vaji i farave te rrushit.
3.Vaji i farave te kungullit
4.Vaji i arganit
5.Vaji i arres
6.Vaji i fares se zeze
7.Vaji i linit
8.Vaji i kokosit
9.Vaji i bajameve te embla
10.Vaji i lajthise
11.Vaji i kumbulles
12.… Lexo vazhdimin

post

Vetitë dhe vlerat e uthullës së mollës – Report TV Rreze Dielli

Intervista e plote e Farmacistes Eriona Xhaferaj per Report TV, ku na tregon,” Pse Uthulla e Mollës nuk duhet të mungojë në tryezat tona”
(Një material i plotë në lidhje me vetitë e panumërta të saj)
Uthulla e mollës e pafiltruar dhe organike është mjaft e pasur me enzima e baktere të mira që promovojnë tretje të mirë dhe mirëfunksionim të përgjithshëm të organizmit.… Lexo vazhdimin

post

The critical eye of the pharmacist makes its way to “Oneva” products by Tirana Times

This time, the founder of “Secrets of Nature”, Eriona Xhaferaj, tells her story how she got into contact with the products of “Oneva”, well-known internationally for their high quality.

“As I was preparing products with 0 chemicals, I wanted to keep them in proper conditions. After many efforts, I failed to find the much-needed glass equipment’s, so I made my way to Turkey.… Lexo vazhdimin