post

Formula Botanica “Graduate Success Story: Sekretet e Natyres”

Graduate Success Story: Sekretet e Natyres

Sekretet e Natyres

We love featuring our graduates and their exciting businesses with you. You can read all of our previous on our graduates page.  Today we have the pleasure of speaking Eriona Xhaferaj from Albania, who runs Sekretet e Natyres or Secrets of Nature. Eriona has been part of our community since early 2015, when she enrolled with us as our first Albanian student.

Lexo vazhdimin
post

Vlerat e Panumërta të Vajit të Kastorit

Kastori është nje bime e cila eshte perdorur qe para 2500 vjetesh ne kohe te lashta per sherimin e shume semundjeve si p,sh semundjet e lekures, kockave, kunder infeksioneve ne fshikzen urinare, kundra dhimbjeve te kokes dhe migrenes. Nga me te rendesishmet eshte se ndihmon grate shtatzena qe te kene lindje sa me te thjeshte, normale dhe natyrale.

Vaji i Kastorit permban acide vajore te cilat sherbejne per eliminimin e gazrave ne stomak, ka nje lende kryesore e cila quhet RICIN eshte nje lende proteinike e dobishme per trupin e njeriut, permban lenden LIPASE, vtamina A-E-C-B1-B2 etj…


Veçorite mjeksore te vajit te Kastorit:
Vaji i Kastorit ka veçori dhe ndikim te madh ne sherimin e shum semundjeve si :


Perdorimi i jashtem:

Per rritjen , ushqyerjen dhe forcimin e flokeve , vetullave dh qerpikeve .Lexo vazhdimin

post

Le te shpalosim Vlerat e Produkteve Bio ne Shendet dhe Bukuri ne “Miremengjes Fundjave “RTSH me Ph Eriona Xhaferaj

Natyrale apo BIO !?

Sistemi i Perpunimit “Cold Pressed” Avantazhet e tij…Llojet e Vajrave Bimore dhe Esencial …..

Te mesojme si  te njohim cilesine e vajrave bimore dhe perdorimin e tyre ne menyren e duhur . Te shfrytezojme te gjitha te mira dhe benefitet e tyre shendetesore si suplemente ashtu dhe per kozmetike.

Kozmetika 0 Chemical , trajtime dhe kura per lekuren tuaj pa dallim moshe dhe qe bejne diferencen me tregun e gjere.… Lexo vazhdimin

post

Perkujdesja dhe Trajtimi i Lekures me produkte BIO… Eriona Xhaferaj ” Ne Shtepine Tone “

Si te kujdesemi ne menyren me te mire per lekuren tone. Maska , skrabe dhe serume totalisht Bio na pergatit farmacistja jone dhe na keshillon si te kemi nje Lekure te Shendetshme dhe te Kulluar nga Bukuria !!

Lexo vazhdimin
post

Vaji i Arganit dhe Sekreti i tij ne Rinimin e Lekures…Ph Eriona Xhaferaj

Vaji i Arganit eshte celesi per nje lekure te shendetshme dhe plote jete. Vlerat e tij te panumerta shkrihen dhe shpalosen kur prekin lekuren dhe flokun tuaj…

 

Lexo vazhdimin