post

Kurkumaja, kjo Molekulë Cudibërëse kundër të gjithë Llojeve të Kancerit

 

 E dini që Kompania Oneva është ndër të vetmet në botë që prodhon “Vajin e Ullirit me Kurkuma”e cila sipas studimeve të fundit Kuron të gjitha Llojet e Kancerit. Cilësia e Vajit te Ullirit me Kurkuma te Oneva është Premium dhe me Standartin ISO22000, standarti më i lartë ushqimor  në botë deri më tani.

 

“Një nga mesazhet më të  rëndësishme që kam mësuar është  se produktet natyrore, molekulat natyrore, nga bimët që natyra na e ka dhënë në dispozicion , janë përdorur nga kinezët  për disa qindra, ndoshta mijëra vjet.… Lexo vazhdimin

post

Shea Butter , qe Lekura Juaj te kete Kujdesin me te Mire!!!

<3 Shea Butter, gjalpi i mrekullisë <3
Shea Butter ose gjalpi nga pema Shea, është një nga Mrekullitë e Natyrës, dhe tepër i veçantë.
Përfitimet :
Riparim për rrudhat, linjat e bukura dhe plagët
Antioxidant
Anti-inflamator
Hidratues i thellë
Stimuluese për mikro-qarkullimin sipërfaqësor
Forcimin e lëkurës
Mbrojtje lëkure
Mbrojtje nga dielli
Rigjenerues për lëkurën
Stimuluese në prodhimin e kolagjenit (e bën lëkurën më të fortë, më të zhdërvjellët dhe të re)
Djegiet
Shërim të muskujve
Jep energji
Pickimet nga insektet
Ekzema dhe psoriazis
Sekretet e Natyrës,
Shëndeti Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës<3

Lexo vazhdimin
post

Snail Cream

Krem Me Ekstrakt Kërmilli

Kremi Me Ekstrakt Kërmilli – përmban antioksidantë që janë në gjendje të ngadalësojnë procesin e plakjes duke eliminuar radikalet e lira dhe përmbajtja proteinike është e rëndësishme për t’i dhënë mundësinë lëkurës të jetë më e shëndetshme, më e re dhe më e tonifikuar.

Acidi Hialuronik  qe permban jarga e kermillit eshte nder agjentet me te rendesishem ne luftimin e plakjes dhe ruajtjes se elasticitetit te lekures tuaj.… Lexo vazhdimin

post

My Beauty Day Cream

  • My Beauty Day

 

  • Kremrat “My Beauty ” janë Kremra 100 % Natyral dhe me 0 Kimikate
  • Baza e tyre është përzierja e vajrave specifikë sipas nevojës së lëkurës suaj.

 

  • Vaji i farave të Shegës
  • Vaji i farave të Rrushit
  • Vaji i farave të Kumbullës
  • Vaji i farave të Kajsisë
  • Vaji i farave të Susamit
  • Vajrat bimorë të përdorura janë të gjithë vajra të përftuar me Sistemin me Presim në të Ftohtë, i cili siguron ruajtjen e të gjithë vlerave të vajit gjatë procesit të përftimit të tij.
Lexo vazhdimin
post

Lady Day

Përgatitur me shumë dashuri nga farmaciste Eriona, një kombinim ideal :
• Enzima Q 10
• Aloe Vera
• Vaj Argani
• Trëndafil
• Shege
• Patchuli
• Geranium etj..

Përdoret për të gjitha llojet e fytyrës , duke mundësuar efekt :
Ushqyes
Hidratues
Anti-age
Lifting etj

Sekretet e Natyrёs,
Bukuria Juaj nёn Pёrkёdhelinё e Natyrёs…

 

Lexo vazhdimin