post

Vaj Susami dhe Vaj Esencial Lavanderi

Vaj Susami dhe Vaj Lavanderi

Vaji i Susamit dhe Vaji Esencial i Lavanderit është kombinimi më i mirë që mund të bëni për kujdesin ndaj flokëve tuaj. Përfitimet nga këto 2 vajra janë të shumtë. Kombinimin e tyre mund ta përdorni për kujdesin e fytyrës gjithashtu.

Vaji i Susamit përveç efektit të tij ushqyes ai gjithashtu ka efekt mbrojtës nga rrezet e dëmshme të diellit.… Lexo vazhdimin

post

Maskë për flokë më të shëndetshëm

Një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë për të gjitha llojet e flokëve :

Përgatitja :

Vaj Kastori

Vaj Bajame

Vaj Esencial Livando

Përzieni Vajin e Kastorit me Vajin e Bajames në raportin 3:1 dhe shtoni 20 pika vaj esencial livando.

Aplikoni këtë masë tek rrënjët e flokëve duke e masazhuar dhe pastaj përhapeni në të gjithë gjatësinë e flokut. Në këtë mënyrë ju do të keni skalp të pastruar (mbrojtje nga zbokthi), flokë më të shëndetshëm dhe me më shumë shkëlqim

Vajin e Kastorit , të Bajames dhe vajin esencial të livandos i gjeni tek ne, të përftuar me presim në të ftohtë, 100% Safi (Pure) dhe të çertifikuar me ISO 22000

Sekretet e Natyrës,

Bukuria Juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës…

Lexo vazhdimin
post

Gabimet që bëni kur vendosni të humbisni peshë

Gabimet që bëni kur vendosni të dobsoheni

Të kesh peshën ideale është ëndërra e çdonjërës, sidomos kur afron koha e verës.

Duhet të keni shumë kujdes nëse ju vendosni që të humbisni peshë me anë të dietës dhe gjithashtu duhet t`i shmangni gabimet e mëposhtme:

  1. Të përdorësh ilaçe të cilat ndikojnë në humbjen e peshës.
  2. Të mos pish ujë në sasira të mjaftueshme.
Lexo vazhdimin
post

Lulelakra

Lulelakra është një ndër perimet më të rëndësishme të kohës .

Përfitimet shëndetësore nga lulelakra janë të shumta. Kjo për shkak se ajo është shumë e pasur me vitamina , si: A, B1, B2, C, E .

Përveç vitaminave ajo është shumë e pasur dhe me minerale, si: Ca, P, Mg, K, Fe etj…

Për një ushqyerje të rregullt dhe të shëndetshme atëherë lulelakra nuk duhet t`iu mungojë në tryezat tuaja.… Lexo vazhdimin

post

Ushqimet që duhet të shmangni nëse vuani nga tensioni i lartë i syrit

Tensioni i syrit mund të çoj deri në verbim. Kujdesi që duhet ti kushtoni vetes kur vuani nga ky problem duhet të jetë shumë i madh .

Disa ushqime ndikojnë direkt në luhatjen e tensionit të syrit , prandaj një pjesë të tyre duhet ti menjanoni në mënyrë të ndjeshme nga konsumimi I përditshëm.

Ushqimet të cilat nuk rekomandohet të konsumohen nga përsona të cilët vuajnë nga tensioni I syrit janë :

  1. Pije dhe ushqime të cilat përmbajnë kafeinë
  2. Ushqime shumë të kripura
  3. Konsumimi i tepërt i ëmbëlsirave
  4. Yndyrnat
  5. Ushqime që përmbajnë Zink dhe Bakër
  6. Pijet Alkolike

Shëndeti juaj nën Përkëdhelinë e Natyrës

Lexo vazhdimin