post

Melasa, një Oaz vitaminash dhe mineralesh!!!

Melasa, një Oaz vitaminash dhe mineralesh!!!

 

Çfarë është melasa” Molasses” dhe cilat janë përfitimet e saj?

Një sheqer I shëndetshëm që mund ta përdorin dhe diabetikët dhe ata që janë në dietë !!!

 

Melasa është një ëmbëlsues që pretendohet të jetë shumë më i shëndetshëm se sheqeri.

 

Disa thonë se mund të ofrojnë edhe përfitime unike shëndetësore.

 

Çfarë është melasa?… Lexo vazhdimin

post

Bimët që luftojnë Viruset!!!

Bimët që luftojnë Viruset!!!

 

A e dini se ka më shumë se 400 viruse të ndryshme që mund të shkaktojnë infeksione, duke përfshirë ftohjen e zakonshme, gripin, hepatitin, mononukleozën dhe HIV?

Për fat të mirë, ekzistojnë një numër i madh bimësh të fuqishme antivirale që forcojnë sistemin imunitar, zvogëlojnë inflamacionin dhe luftojnë infeksionet.

Cfarë janë bimët antivirale?

Bimët antivirale pengojnë zhvillimin e viruseve.… Lexo vazhdimin

post

Forever Kids, Kompleksi i Vitaminave dhe Mineraleve për më të Shtrenjtët tuaj !!!

Forever Kids

Kompleksi i Vitaminave dhe Mineraleve për më të Shtrenjtët tuaj !!!

Për një imunitet të fortë dhe një organizëm më rezistent se kurrë…

Me tabletat Forever Kids fëmijët tuaj nuk do ta ndjejnë fare gripin dhe virozat madje rrisqet për tu sëmurë do jenë shumë më të pakëta.

Ushqyerja e duhur dhe më e lehtë për fëmijët që kanë probleme me oreksin dhe duhet tju rrini me pjatë e lugë nga pas 😉

Jepini fëmijëve tuaj Nutrientët  që u nevojiten çdo ditë me Forever Kids.… Lexo vazhdimin

post

Pudra Ushqyese dhe Rigjeneruese e flokeve!!!

KENA NEUTRALE tani tek #Sekretet_e_Natyres 

Kënaja Neutrale (pa ngjyre) ju jep shkëlqim , i forcon dhe rrit volumin e flokëve tuaj. Ajo është e njohur edhe për efektet e saj për pastruar skalpin e kokës nga yndyra ose zbokthi.
VETITË
• Kujdesi i duhur për flokët
• Forcon fibrat e flokëve
• Ideale për flokët e yndyrshem, zvogëlon sekretimin e sebum-it
• Ju jep shkëlqim dhe i ben me te bute floket tuaj
• Pastron skalpin e kokës
PERDORIMI
Para larjes se flokeve me shampo aplikoni (ne floke te thate) masen e pergatitur nga 2 luge kena neutrale dhe 1 filxhan caji te nxehte ose uje te nxehte,ku mund te hidhni edhe vajra te tjere.… Lexo vazhdimin

post

Vetitë Çudibërëse të Tea Tree-së!!!

Vaji i Pemës së Çajit ( Tea Tree Oil )

Pema e Çajit, e njohur me emrin Melaleuca, është e njohur për vetitë antiseptike e shëruese të plagëve. Një studim i publikuar në British Medical Journal, tregoi se Melaleuca është një dezinfektante e fuqishme e johelmuese, por gjithashtu miqësore me lëkurën.

Në vitin 1923 dr.A.R.Penfold vërtetoi se vaji i Pemës së Çajit ( Tea Tree Oil) ishte 12 herë më efektiv se antiseptikët farmaceutikë të përdorur në atë kohë.… Lexo vazhdimin