post

Forever Kids, Kompleksi i Vitaminave dhe Mineraleve për më të Shtrenjtët tuaj !!!

Forever Kids

Kompleksi i Vitaminave dhe Mineraleve për më të Shtrenjtët tuaj !!!

Për një imunitet të fortë dhe një organizëm më rezistent se kurrë…

Me tabletat Forever Kids fëmijët tuaj nuk do ta ndjejnë fare gripin dhe virozat madje rrisqet për tu sëmurë do jenë shumë më të pakëta.

Ushqyerja e duhur dhe më e lehtë për fëmijët që kanë probleme me oreksin dhe duhet tju rrini me pjatë e lugë nga pas 😉

Jepini fëmijëve tuaj Nutrientët  që u nevojiten çdo ditë me Forever Kids.… Lexo vazhdimin

post

Pudra Ushqyese dhe Rigjeneruese e flokeve!!!

KENA NEUTRALE tani tek #Sekretet_e_Natyres 

Kënaja Neutrale (pa ngjyre) ju jep shkëlqim , i forcon dhe rrit volumin e flokëve tuaj. Ajo është e njohur edhe për efektet e saj për pastruar skalpin e kokës nga yndyra ose zbokthi.
VETITË
• Kujdesi i duhur për flokët
• Forcon fibrat e flokëve
• Ideale për flokët e yndyrshem, zvogëlon sekretimin e sebum-it
• Ju jep shkëlqim dhe i ben me te bute floket tuaj
• Pastron skalpin e kokës
PERDORIMI
Para larjes se flokeve me shampo aplikoni (ne floke te thate) masen e pergatitur nga 2 luge kena neutrale dhe 1 filxhan caji te nxehte ose uje te nxehte,ku mund te hidhni edhe vajra te tjere.… Lexo vazhdimin

post

Super Ofertë !!!

SUPER OFERTE për të gjithë ju që dini të kujdeseni për Bukurinë dhe Shëndetin tuaj .

MOS E HUMBISNI RASTIN

Blini Një Vaj të Farave të Fikut dhe të Dytin përfitojeni me 50% Ulje.
Gëzoni dhe Përfitoni nga oferta bashkë me shoqen tuaj …

Vaji i Farave te Fikut është me cilësinë më të lartë, i cili përfitohet  nëpërmjet metodës me presim të ftohtë të farave të fikut dhe i çertifikuar me ISO 22000.… Lexo vazhdimin

post

Cacao Butter

Cacao Butter

Cacao Butter ose gjalpi i Kakaos ka rëndësi shumë të veçantë në fushën e kozmetikës , por jo vetëm . Ai konsumohet gjithashtu …

Përfitimet nga Cacao Butter

Ndihmon në reduktimin e problemit të rënies së flokëve .

Ushqen fytyrën maksimalishtë dhe është i përshtatshëm edhe për fytyra të ndjeshme .

Trajton probleme të ndryshme të lëkurës si: Ekzema, psoriazis dhe inflamacione të tjera .… Lexo vazhdimin

post

Vetitë Çudibërëse të Tea Tree-së!!!

Vaji i Pemës së Çajit ( Tea Tree Oil )

Pema e Çajit, e njohur me emrin Melaleuca, është e njohur për vetitë antiseptike e shëruese të plagëve. Një studim i publikuar në British Medical Journal, tregoi se Melaleuca është një dezinfektante e fuqishme e johelmuese, por gjithashtu miqësore me lëkurën.

Në vitin 1923 dr.A.R.Penfold vërtetoi se vaji i Pemës së Çajit ( Tea Tree Oil) ishte 12 herë më efektiv se antiseptikët farmaceutikë të përdorur në atë kohë.… Lexo vazhdimin