post

Arra apo Vaji i Arrës ?!

Nga studime të shumta që janë bërë në lidhje me sëmundjen e tensionit të lartë ka rezultuar që ai mund të mbahet nën kontroll me anë të ushqyerjes në mënyrën e duhur.
Shumë studiues e kanë konsideruar arrën si një ndër ushqimet më të rëndesishme ne lidhje me këtë problem shëndetësorë.
Përmbajtia e vitaminave, mineraleve dhe Omega-3 në sasi të konsiderueshme e bëjnë Arrën kaq të rëndësishëm për dietën tonë ushqimore.… Lexo vazhdimin

post

Zgjidhja më e mirë natyrale për problemet e kockave dhe të nyjeve, “Forever Freedom”

Forever Freedom
Forever Freedom përmban të gjithë ushqyesit e Aloe Verës duke i shtuar dhe Glukozaminë sulfatit dhe Kondroitin sulfatit, dy elementë natyral të domosdoshëm për fuksionimin normal të nyjeve, si dhe Vitaminë C dhe MSM i cili është një burim natyror i sulfurit që i nevojitet organizmit për mirëmbajtjen e indit lidhor të shëndoshë dhe lëvizshmërinë e nyjeve.
Përvecse përmban 88.9% Aloe Vera xhel , përmban kastravec deti(Karavidhe, gaforre, karkalec.)

– Trajton artritin, reumën, dhe spondiliatrozën.… Lexo vazhdimin

post

Vaj Susami dhe Vaj Esencial Lavanderi

Vaj Susami dhe Vaj Lavanderi

Vaji i Susamit dhe Vaji Esencial i Lavanderit është kombinimi më i mirë që mund të bëni për kujdesin ndaj flokëve tuaj. Përfitimet nga këto 2 vajra janë të shumtë. Kombinimin e tyre mund ta përdorni për kujdesin e fytyrës gjithashtu.

Vaji i Susamit përveç efektit të tij ushqyes ai gjithashtu ka efekt mbrojtës nga rrezet e dëmshme të diellit.… Lexo vazhdimin

post

Ushqimet më të mira për një Sistem Hormonal të Ekuilibruar!!!

Ushqimet më të mira për një Sistem Hormonal të Ekuilibruar!!!

 

Kush nuk dëshiron një sistem endokrin(hormonal) të stabilizuar, hormone të balancuara dhe lëkurë të shëndetshme?

Na pëlqen ne  apo jo, hormonet kontrollojnë disponimin tonë, tretjen, energjinë, epshin, metabolizmin dhe si duket lëkura jonë.

 

Nëse nuk hamë ushqimet me ushqyesit që na nevojiten, trupi ynë nuk mund të prodhojë hormonet në mënyrë korrekte ose të ruajë ekuilibrin hormonal sepse nuk ka blloqe ndërtimi për ta bërë këtë.… Lexo vazhdimin

post

Fields of Greens

Fields of Greens
Vuani nga diabeti?? Apo jeni konsumues të rregullt të Fast Food dhe rrjedhimisht keni mungesë të shumë vitaminave, mineraleve… atëherë Fields of Greens është zgjidhja më e mirë që mund të bëni.

Fields of Greens i mundëson organizmit tuaj vitaminat, mineralet, proteinat, aminoacidet, enzimat, antioksidantet dhe klorofilin të cilat i mungojnë organizmit tuaj nga mosushqyerja shëndetshëm por që mungesa e tyre në organizëm bëhet shkaktarë i shumë probleme shëndetësore.… Lexo vazhdimin